Archiwum 16 sierpnia 2017


sie 16 2017 Krótko o grupie taryfowej g11
Komentarze: 0

Rynek dostawców energii w Polsce rozrasta się i nieraz można się spotkać z mniejszymi czy większymi dostawcami, którzy posiadają dla odbiorców różne ciekawe oferty. Najpopularniejsza w Polsce jest grupa taryfowa g11 i to o nią przede wszystkim walczą przedsiębiorstwa kierując wobec klientów swoje oferty. 

 

Czym jest taryfa g11?

 

Tak jest określana podstawowa taryfa skierowana do klientów indywidualnych. W jej skład usługobiorców nie wchodzą jedynie gospodarstwa domowe, lecz także inni konsumenci wśród których można wyróżnić między innymi akademiki, plebanie, domy dziecka, klasztory czy placówki dyplomatyczne. Jest to liczba osób licząca około 10 mln. Taryfa ta okazuje się być najkorzystniejszą dla odbiorców, którzy energię wykorzystują do oświetlania wybranych miejsc, czy korzystania z różnego rodzaju sprzętów elektrycznych. Natomiast dla tych, którzy zamierzają ogrzewać swoje domostwa za pomocą energii elektrycznej, przewidziano inne, o wiele korzystniejsze dla nich oferty taryfowe.

 

Czym charakteryzuje się taryfa g11?

 

Wyjątkowość tej oferty  polega na tym, że posiada ona stałą niezmienną cenę prądu, niezależnie od pory dnia w której się ją pobiera. Nie ważne czy jest to noc czy dzień, opłaty będą cały czas stałe. Dodatkowo jest to jedyna oferta, której cena jest każdego roku akceptowana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.  Niesie to swoje plusy i minusy, ponieważ cena może z roku na rok ulec sporej zmianie.  Taryfa ta, jest jedyną która podlega regulacjom urzędu.

Oprócz klientów taryfowych, można także wyróżnić  odbiorców TPA. Są to klienci, którzy zdecydowali się na zmianę sprzedawcy i korzystają z taryfy g11. Tego typu usługobiorcy mogą korzystać z szerokiej oferty sprzedawców,  a także negocjować z nimi ceny i warunki umowy. Oprócz tego większość firm gwarantuje im niezmienność cen nawet przez okres kilku lat. Umowa zazwyczaj podpisywana jest na kilkuletni czas określony, oraz dokonuje się podpisania oddzielnej umowy na dystrybucję z lokalnym operatorem systemu dystrybucyjnego.

 

Fakt, że grupa korzystająca z tej taryfy jest tak liczna, może czynić ją wyjątkową i jej użytkownicy mogą mieć pewność, że dani przedsiębiorcy dbają o tak ważnego klienta.  Istnieją różne taryfy, lecz przed podjęciem decyzji powinno się prześledzić ich jak najwięcej i dokonać obliczeń, która z nich będzie najkorzystniejsza. Zużycie energii elektrycznej ciągle wzrasta i należy dobrze wybrać, aby zaoszczędzić choć małą część pieniędzy na różnicach cenowych między firmami oferującymi energię elektryczną.