Archiwum 06 sierpnia 2017


sie 06 2017 Taryfa c12 dla oszczędności
Komentarze: 0

Energia elektryczna jest czymś niezbędnym dla każdego z nas, a jej obecność możemy zaobserwować praktycznie wszędzie. Elektryczność przynosi ludzkości bardzo dużo korzyści i w cywilizowanym świecie nie jesteśmy już w stanie wyobrazić sobie bez niej prawidłowego funkcjonowania, a jakiekolwiek przerwy w jej dostępie paraliżują całe miasta. Właśnie dlatego tak istotne jest podjęcie wszelkich działań, aby tę energię wykorzystywać w sposób optymalny.

 

Alternatywa energii

 

Aspekty związane z bardzo popularnym ostatnio tematem ochrony środowiska, a także zagrożenie spowodowane prognozami dotyczącymi kończących się zapasów surowców, zmuszają nas w pewien sposób do sięgnięcia po dawne sposoby wytwarzania energii.

 

Pierwszą z takich metod jest energia słoneczna, którą wykorzystuje się przede wszystkim w gospodarstwach domowych. Stosowane w tym celu kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne są stosunkowo łatwe w montażu, bardzo wytrzymałe, a przede wszystkim skuteczne. Należy jednak pamiętać, że ten sposób sprawdzi się w miejscach o dużym poziomie nasłonecznienia w skali roku. 

Energia wiatru jest uzyskiwana za pomocą specjalnych turbin wiatrowych, które powodują zmianę energii mechanicznej w prąd, ale także i w tym przypadku możemy wymienić kilka minusów. Takie elementy w pewien sposób doprowadzają do wyniszczania krajobrazu, a ich budowa wymaga znacznych powierzchni. Co więcej, w pobliżu takich właśnie miejsc nie jest możliwe osiedlanie się.

 

Trzeci sposób na alternatywne źródło energii to właściwe wykorzystanie elektrowni wodnych, które budowane są przy rzekach, a także w ich przypadku można usłyszeć zarzuty o niezbyt ekologiczny charakter.

 

Przedstawione wyżej sposoby mają jednak swoje minusy i dlatego warto przedstawić jeszcze jedno źródło na ekologiczną energię, a mianowicie źródła geotermalne, bardzo popularne na Islandii, a także wykorzystywanie na przykład działania prądów morskich.

 

Wyżej przedstawione metody, pomimo swoich plusów i minusów oraz większej i mniejszej popularności są właśnie przykładami alternatywnych źródeł.

 

Energia a pieniądz

 

Bardziej przyziemnym sposobem na wygenerowanie największych oszczędności za pomocą energii elektrycznej w naszym przedsiębiorstwie, jest właśnie wybór odpowiedniej taryfy.

Tutaj wyróżniamy taryfę C11, która charakteryzuje się stałą obowiązującą stawką przez cały okres użytkowania. Istnieje również tak zwana taryfa c12 x, gdzie funkcjonują dwie stawki w zależności od godziny. Warto dokładnie zastanowić się nad właściwym wyborem, ponieważ może on przynieść oszczędności sięgające nawet 20%.